SCUMPIRI LA ENERGIA ELECTRICĂ - Niţă: Facturile la energie vor creşte cu cel mult 2% la 1 ianuarie
Populaţia va plăti cu 1% mai mult pentru energia electrică, de la 1 ianuarie 2014, iar tarifele pentru consumatorii industriali vor creşte cu 2%, a declarat joi ministrul delegat pentru Energie, Constantin Niţă, la un seminar pe teme energetice.
"Am discutat cu ANRE, preţul nu poate să crească, din 1 ianuarie 2014, cu mai mult de 1% pentru populaţie şi cu 2% pentru companii", a afirmat Niţă.
El a adăugat că anul viitor taxa de cogenerare, încasată de producătorii de enegie electrică şi termică, urmează să scadă cu 10% la 1 ianuarie şi cu 30% la 1 iulie.
Cititi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












