Rivali pe piata est-europeana
Grupul Kronospan a fost fondat in 1880 in Salzburg, Austria, si a devenit unul dintre cei mai mari producatori pe plan mondial de panouri pe baza de lemn (PAL, MDF etc.).
- Kronospan
Grupul Kronospan a fost fondat in 1880 in Salzburg, Austria, si a devenit unul dintre cei mai mari producatori pe plan mondial de panouri pe baza de lemn (PAL, MDF etc.). Grupul avea, inainte de achizitia de la Sebes, o cota de piata de 14% in UE si de 46% in Europa Centrala si de Est.
- Egger
Istoria grupului Egger incepe tot in Austria, dar in 1960. Firma detine 14 fabrici, dintre care 4 in Austria, 6 in Germania si cate 2 in Marea Britanie si Franta, avand 4.800 de angajati in intreaga Europa. Cifra de afaceri a Egger s-a ridicat, in anul financiar 2003-2004, la 1,6 miliarde de euro.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












