Italienii de la Enel au mai platit 38 mil. euro pentru Muntenia Sud
Grupul energetic italian Enel a mai platit 38 de milioane de euro in contul tranzactiei de preluare a Electrica Muntenia Sud ca urmare a unei ajustari de pret intervenita la sfarsitul anului trecut. Astfel, valoarea totala a tranzactiei se ridica la 858 de milioane de euro.
Enel a platit in aprilie 2008 394,8 milioane de euro pentru preluarea a 50% din actiunile Muntenia Sud, realizand ulterior o majorare de capital de 425 de milioane de euro pentru a ajunge la o participatie de 64,4%.
Cititi mai multe pe www.zf.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












