Mega-autobuzul chinezesc a fost un eşec. Motivul pentru care a fost scos din funcţiune
Pentru a diminua traficul, specialiştii din China au creat mega-autobuzul.
Pentru a diminua traficul, specialiştii din China au creat mega-autobuzul, un vehicul alimentat cu energie electrică care ar fi luat locul a 40 de autobuze normale.
Transit Elevator Bus (TEB) merge deasuprea maşinilor din trafic, în timp ce roţile sale ating pământul pe cele două benzi. O versiune beta a TEB a fost pusă în funcţiune pe străzile din oraşul Qinhuangdao pe 2 august, 2016. Autobuzul se întinde pe 21 de metri lungime şi aproape 8 metri lăţime, fiind mai înalt cu aproape 5 metri faţă de şosea.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro











