Directorul general al Tarom a demisionat
Directorul general al Tarom, Ruxandra Brutaru, a demisionat marti din functia pe care o ocupa de la finele anului 2008, au declarat pentru MEDIAFAX surse din Ministerul Transporturilor si Infrastructurii.
"Va fi numit un nou director general, de la 1 aprilie, insa nu s-a stabilit o persoana anume", au spus sursele citate. Brutaru a fost numita in functie de fostul ministrul al Transporturilor Radu Berceanu pentru a-l inlocui pe Gheorghe Barla, care a fost demis. La inceputul lunii februarie, PSD a solicitat demiterea Ruxandrei Brutaru pentru management defectuos. Purtatorul de cuvant al Departamentelor PSD, Olguta Vasilescu, a afirmat ca privatizarea Tarom, agreata de statul roman printr-un memorandum incheiat in mai 2000 cu Banca Mondiala si semnat de ministrul Transporturilor de atunci, Traian Basescu, a fost oprita de Cabinetul Nastase, care a dus compania in castig.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












