Zeci de zboruri spre şi dinspre Aeroportul Otopeni, anulate. Lista curselor afectate
Zeci de zboruri spre şi dinspre Aeroportul Otopeni au fost anulate duminică. Pe lista curselor afectate sunt cinci destinaţii. Decizia a fost luată ca urmare a conflictului din Orientul Mijlociu.
Din cauza evenimentelor din Orientul Mijlociu, pe Aeroportul Internaţional Henri Coandă Bucureşti au fost anulate 34 de zboruri. Este vorba despre zboruri spre şi dinspre cinci destinaţii, au anunţat reprezentanţii Aeroportului Internaţional.
Pe listă sunt oraşele Tel Aviv cu 21 de zboruri anulate, Dubai cu şase zboruri, Doha cu patru zboruri, Beirut cu două zboruri şi Damasc cu un zbor.
Traficul aerian pe aeroporturile din Capitală se desfăşoară în siguranţă, conform planurilor de zbor, au mai transmis reprezentanţii Aeroportului.
„Compania Naţională Aeroporturi Bucureşti monitorizează permanent situaţia curselor afectate, în cooperare cu autorităţile în domeniu şi cu operatorii aerieni, prioritatea absolută fiind siguranţa pasagerilor şi a traficului aerian”, au precizat aceştia.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro













