Un angajat guvernamental a reuşit să fure mâncare în valoare de 1,2 milioane de dolari
Un fost angajat al departamentului de justiţie pentru tineri, pe nume Gilberto Escaramilla, a reuşit să fure, timp de 9 ani, mâncare de peste 1,2 milioane de dolari.
"Comanda mâncarea la birou, pe banii instituţiei, şi apoi o vindea altor oameni", a declarat pentru cei de la Fox News procurorul Luis Saenz. "Am reuşit să luăm legătura cu doi dintre clienţii săi, iar aceştia cooperează în anchetă."
Atunci când Gilberto Escaramilla a cerut o zi liberă din cauza unor probleme medicale, un coleg de-al său a fost sunat de un curier pentru a ridica aproape 400 de kilograme de fajitas, un fel de mâncare mexican.
Escaramilla a fost arestat a doua zi şi trimis în judecată.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












