Se dau câte 2.500 lei de la primărie dacă locuieşti în Bucureşti! Cum se intră în posesia banilor
Mii de romani pot primi un ajutor de 2.500 de lei de la stat.
Este vorba despre cei care devin proaspat parinti. Acestia pot opta pentru primirea acestor bani daca cel putin unul dintre ei are domiciliul in Bucuresti iar copilul s-a nascut intr-o maternitate din Capitala.
Pentru primirea banilor trebuie depuse o serie de acte in termen de cel mult o luna de la nasterea copilului. In plus, solicitantii nu trebuie sa aiba datorii la bugetul de stat, scrie kanald.ro
Actele necesare:
- cerere tip, care se descarca de aici
- declaratie de consimtamant completata de parintele care nu se prezinta la depunere.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












