River Plate a câştigat în premieră Supercupa Americii Latine

Autor: Traian Terzian Postat la 12 februarie 2015 28 afişări

Echipa argentiniană River Plate a câştigat în premieră Supercupa Americii Latine, după ce a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), o altă formaţie argentiniană, San Lorenzo, în manşa retur a competiţiei, informează L'Equipe.

În tur, River Plate s-a impus, pe teren propriu, tot cu scorul de 1-0.

Unicul gol al întâlnirii de miercuri a fost reuşit de Carlos Sanchez, în minutul 68.

Partida a fost întreruptă mai multe minute, după ce unul dintre arbitrii asistenţi a fost lovit în cap cu o sticlă aruncată din tribune.

River Plate era câştigătoarea Copei Sudamericana (echivalentul Ligii Europa), în timp ce San Lorenzo se impusese în Copa Libertadores (echivalentul Ligii Campionilor).