RESPECT! El este medicul din România care şi-a împărţit salariul cu infirmierele după ce Guvernul le-a tăiat salariile
„De fapt, statul nu a pus nici un ban în plus, ci a luat de la necăjiţi şi ne-a dat nouă …”
Mircea Duţescu pentru vrancea24.ro: “A fost un cadou amical pe care l-am făcut. A fost o chestie colegială. Este adevărat, am sărit în apărarea acestor necăjiţi, pentru că este o nedreptate ce s-a întâmplat. S-au luat bani de la brancardieri, de la infirmiere şi ni s-au dat nouă, medicilor. De fapt, statul nu a pus nici un ban în plus, ci a luat de la necăjiţi şi ne-a dat nouă”.
De altfel, o angajată a spitalului a declarat joi că nici până acum nu a fost rezolvată problema salarială. „Managerul nu discută pe această temă cu noi.
Nici măcar nu ne spune că încearcă. Răspunsul este repetitiv: respect şi aplic legea”.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












