Primăria Capitalei vrea să vândă un teren de 3,5 ha din spatele Guvernului, cu o valoare de piaţă de 100 mil. euro
Banii ar ajunge pentru încă 400 de autobuze sau 55 de tramvaie noi.
Consiliul general al municipiului Bucureşti va decide în şedinţa de miercuri 26 iunie dacă va vinde sau nu un teren de 35.000 mp din spatele clădirii Guvernului pe care în prezent funcţionează depoul pentru tramvaie Victoria al Societăţii de Transport Bucureşti.
Terenul este amplasat într-una din cele mai exclusiviste zone din Bucureşti, cunoscută drept „Dorobanţi-Capitale“, unde un metru pătrat de teren se poate vinde şi cu 3.000 de euro.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












