Orbán, chestionat deja despre demisie
Premierul Viktor Orbán a fost întâmpinat de o mulţime imensă după ce şi-a exprimat votul, conform Economx.
Şeful guvernului ungar a fost luat la întrebări nu doar de jurnalişti, ci şi de cetăţeni.
Printre altele, a trebuit să răspundă la întrebarea după ce rezultat va demisiona din funcţia de preşedinte al Fidesz.
La această întrebare, el a răspuns că se va întoarce după alegeri, dar că se simte tânăr.
A vorbit şi despre faptul că sistemul electoral maghiar este cel mai sigur. În opinia sa, ar fi trebuit să se reacţioneze mai rapid la dificultăţile economice.
A spus că trebuie să-şi respecte adversarul, Péter Magyar.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












