Iulia Timoşenko a fost transferată din închisoare la o clinică din Harkiv
Fostul premier ucrainean Iulia Timoşenko, aflată în detenţie, a fost transferată din închisoare la o clinică din Harkiv, pentru a putea primi tratamentul recomandat de medici, a anunţat Serviciul penitenciarelor din Ucraina, citat de RIA Novosti în pagina electronică.
"Timoşenko a sosit la clinica (Ukrzalizniţi din Harkiv), unde va fi supusă unui tratament recomandat de doctorii germani şi ucraineni", a precizat vineri Serviciul penitenciarelor, într-un comunicat. Starea de sănătate a Iuliei Timoşenko s-a deteriorat după ce a fost arestată, în august 2011, aceasta anunţând că nu mai este în măsură să participe la audierile de la tribunal, din cauza durerilor de spate. O echipă de medici germani, care a examinat-o pe Timoşenko în aprilie, a confirmat că fostul premier nu poate participa la proces.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro











