Huidu, amendat în august pentru depăşirea vitezei cu aproape 50 km/h în zona Timişul de Sus
Şerban Huidu a fost sancţionat în luna august cu şase puncte de amendă pentru depăşirea vitezei legale cu aproape 50 de kilometri în aceeaşi zonă în care a produs, duminică, accidentul soldat cu trei morţi, a declarat luni şeful Poliţiei Rutiere, Lucian Diniţă.
Comisarul şef de poliţie Lucian Diniţă a precizat că, în luna august, Şerban Huidu a fost depistat conducând maşina cu o viteză de aproximativ 99 de kilometri la oră în zona în care a avut loc accidentul de duminică. Potrivit lui Diniţă, Şerban Huidu a fost sancţionat în luna august cu şase puncte de penalizare pentru depăşirea vitezei legale. Directorul Direcţiei de Poliţie Rutieră a mai spus că Şerban Huidu a primit de-a lungul timpului 14 sancţiuni de la poliţiştii rutieri, în 2005 şi în 2009 fiindu-i suspendat permisul de conducere. Lucian Diniţă, a precizat că Şerban Huidu a avut permisul suspendat în 2009 pentru depăşire neregulamentară şi în 2005 pentru că nu a respectat culoarea roşie a semaforului.ţ
Cititi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












