Gazprom amână până la 9 iunie ultimatumul dat Ucrainei, după efectuarea primei plăţi
Gigantul rus Gazprom a anunţat luni că a amânat până la 9 iunie trecerea la sistemul de plată în avans pentru livrările de gaze naturale către Ucraina, confirmând că a primit o plată în valoare de 786 de milioane de dolari din partea Kievului.
"Ucraina a plătit prima tranşă a datoriei la gaze. Astăzi (luni), 786 de milioane de dolari (577 de milioane de euro) au fost virate în contul Gazprom", a declarat, citat într-un comunicat, Aleksei Miller, CEO-ul Gazprom.
Cititi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro











