Din 2011 va fi introdusa declaratia fiscala unica
Obligativitatea depunerii online a declaratiilor fiscale este un prim pas in procesul de simplificare a procedurilor de declarare, iar din 2011 va fi introdusa declaratia unica, trecandu-se la o modalitate mult mai eficienta de depunere a declaratiilor, anunta Dan Lazar, consilier al premierului Boc.
"Obligativitatea depunerii online a declaratiilor fiscale, implementata de ANAF, reprezinta un prim pas in procesul de simplificare a procedurilor de declarare. Incepand cu anul 2011, vom introduce declaratia unica, trecandu-se la o modalitate mult mai eficienta de depunere a declaratiilor. Contribuabilii vor depune de la distanta, printr-un singur formular, declaratiile fiscale si declaratiile nominale ale angajatilor privind contributiile sociale si cele de venit", a declarat, joi, consilierul premierului.
Cititi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro











