Ciucă: Noi am anunţat că cedăm Ministerul Energiei, nu şi pe cel al Mediului
PNL a anunţat că va ceda Ministerul Energiei, precizează Nicolae Ciucă înaintea şedinţei liderilor PNL, în timpul căreia va fi votată lista miniştrilor partidului. El afirmă că cedarea Ministerului Mediului nu a fost o variantă discutată.
„Noi am anunţat că cedăm Ministerul Energiei”, spune liderul PNL, Nicolae Ciucă.
„Am discutat care sunt variantele. A rămas stabilit ca PNL să ofere un minister către UDMR. Cel de-al doilea este oferit de PSD”, adaugă liderul PNL.
El spune că cedarea Ministerului Mediului nu a fost o variantă discutată.
Liderilor UDMR li s-ar fi promis de către premierul desemnat, Marcel Ciolacu, în prezenţa lui Nicolae Ciucă, ministerele Energiei şi Mediului pentru a rămâne la guvernare.
Liderii PSD şi PNL, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, au avut, marţi, o întrevedere cu liderul UDMR, Kelemen Hunor.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












