Bujduveanu (PNL) şi Vigheciu (PSD) sunt noii viceprimari ai Capitalei
Stelian Bujduveanu şi Adrian Vigheciu (PSD) au fost aleşi, în şedinţa de joi a Consiliului General al Municipiului Bucureşti, în funcţia de viceprimar al Capitalei.
Stelian Bujduveanu a fost propus de PNL, Adrian Vigheciu de PSD, Lucian Judele din partea USR, iar Catălin Teniţă din partea REPER.
Bujduveanu a obţinut 33 voturi şi 15 împotrivă, Vigheciu 33 de voturi pentru şi 15 împotrivă, Judele 15 pentru şi 33 împotrivă, iar Teniţă a primit 15 voturi pentru şi 33 împotrivă.
Un vot a fost anulat.
Adrian Vigheciu a fost candidat PSD pentru funcţia de primar al Sectorului 5, iar Stelian Bujduveanu (PNL) a fost viceprimar în mandatul 2020-2024.
Şedinţa extraordinară de joi a fost convocată de către consilierii PSD, PNL şi PUSL.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro











