Avertisment: liderii europeni îi îndeamnă pe cetăţeni să rămână acasă pentru a nu răspândi şi mai mult virusul
Într-un apel video de trei minute, în patru limbi, premierii Belgiei, Olandei şi statului Renania de Nord-Westfalia din Germania vecină şi-au îndemnat cei 47 de milioane de cetăţeni să „rămână acasă“, scrie Deutsche Welle. Solidaritatea cross-border înseamnă evitarea ieşirilor pentru a nu răspândi virusul, au subliniat aceştia.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












