Strauss-Kahn: Unii romani si-ar putea pierde slujbele in urmatoarele luni
Unii romani si-ar putea pierde slujbele in urmatoarele luni, dar este rolul Guvernului sa rezolve situatia si sa arate incredere, pe fondul revenirii cresterii economice in acest an, a declarat, marti, la Bucuresti, directorul general al Fondului Monetar International (FMI), Dominique Strauss-Kahn.
"Guvernul Romaniei trebuie sa fie increzator si sa spuna: Am avut o scadere economica de 7% in 2009 si acum ne asteptam la o crestere in 2010", a afirmat Strauss-Kahn.
Cititi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












