Unui bărbat i-a căzut pielea după ce s-a vaccinat cu Johnson&Johnson: s-a înroşit şi a crăpat

Postat la 01 aprilie 2021 920 afişări

Unui bărbat i-a căzut pielea după ce s-a vaccinat cu Johnson&Johnson: s-a înroşit şi a crăpat

Pielea unui bărbat s-a înroşit, s-a umflat şi a căzut după ce a primit vaccinul anti-Covid de la J&J.

Medicii cred că ar fi o reacţie adversă severă a vaccinului.

Un bărbat din Virginia, în vârstă de 74 de ani, s-a trezit cu o erupţie severă pe tot corpul după ce a primit vaccinul anti-Covid de la Johnson&Johnson, scrie Business Insider.

Richard Terrell povesteşte că a început să prezinte simptome la aproximativ patru zile după ce a primit prima doză de vaccin. Bărbatul a mers la dermatolog, care l-a trimis direct la Camera de Urgenţă, unde doctorii au diagnosticat simptomele ca fiind un efect advers rar al vaccinului Johnson&Johnson.

Cititi mai multe pe www.alephnews.ro

Urmărește Business Magazin

Am mai scris despre:
barbat,
cadere

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.