Trupa britanică The Kinks s-ar putea reuni, după 20 de ani
The Kinks, una dintre cele mai celebre trupe britanice ale anilor 1960, autoarea hitului "You Really Got Me", s-ar putea reuni, la 20 de ani de la destrămare, potrivit fostului solist al formaţiei, Ray Davies, informează bbc.com.
Într-un interviu pentru Channel 4, Ray Davies, în vârstă de 74 de ani, a declarat că lucrează în studio cu alţi doi membri ai grupului, fratele său, Dave Davies, şi toboşarul Mick Avory.
Cei trei lucrează la "un nou album The Kinks", a explicat acesta, care a adăugat că materialul discografic va include piese pe care le-a scris după ce grupul s-a destrămat.
Citiţi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












