Regele Mihai a decis să cedeze tronul fiicei sale, Principesa Moştenitoare Margareta a României
Majestatea Sa Regele Mihai I al României a decis să se retragă de la tron, în favoarea Principesei Moştenitoare Margareta a României.
"În ultimele săptămâni am primit vestea unui serios diagnostic medical...Sunt sigur că fiica mea Margareta va găsi înţelepciunea şi forţa de a mă reprezenta... Am cerut Consiliului Regal să-şi continuie menirea şi să ofere sfatul său custodelui Coroanei", este mesajul transmis de Majestatea Sa Regele Mihai I al Românie
Cititi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












