Rapid a debutat cu o victorie în grupa C a Ligii Europa, scor 1-0 cu Hapoel Tel Aviv

Postat la 16 septembrie 2011 6 afişări

Formaţia Rapid a debutat cu o victorie în grupa C a Ligii Europa, după ce a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa israeliană Hapoel Tel Aviv, într-un meci din prima etapă a grupelor competiţiei, în care de la ambele grupări a fost eliminat câte un jucător pe final.

Herea a deschis scorul, în minutul 55, cu o lovitură cu capul, după o centrare a lui Rui Duarte. În minutul 90, de la Hapoel a fost eliminat Yadin, după o intervenţie la Surdu. După doar un minut, a fost eliminat şi Surdu, de la Rapid.

Am mai scris despre:
europa league,
fotbal,
rezultate,
meciuri
/actualitate/rapid-a-debutat-cu-o-victorie-in-grupa-c-a-ligii-europa-scor-1-0-cu-hapoel-tel-aviv-8757909