Primăria Capitalei anunţă verificări la toate autobuzele Otokar după ce unul dintre ele s-a inundat
Primăria Capitalei precizează că autobuzul al cărui furtun de la instalaţia de încălzire s-a spart, vineri, a fost scos din circulaţie şi trimis la reparat. De asemenea, toate autobuzele Otokar vor fi verificate.
„Autobuzul afectat în această dimineaţă (vineri dimineaţă -n.r.) de probleme tehnice la sistemul de încălzire a fost retras imediat din circulaţie şi trimis către service-ul Otokar. Autobuzele sunt în termenul de garanţie, care este, în conformitate cu prevederile contractuale, de 8 ani de la livrare. În această perioadă, toate verificările şi intervenţiile (manopera, piese de schimb, deplasarea
autobuzului la service OTOKAR) se realizează pe cheltuiala furnizorului”, se arată într-un comunicat al PMB.
Potrivt Primăriei Capitalei, defecţiunea a fost cauzată de o fisură la furtunul de alimentare a aerotermei.
Citiţi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












