PDL cere Guvernului să prezinte în Parlament actualizarea strategiei energetice naţionale
PDL solicită Cabinetului Victor Ponta să prezinte în această vară în Parlamentul României actualizarea strategiei energetice naţionale, a declarat, marţi, secretarul executiv al PDL Lucian Bode.
"PDL îşi manifestă disponibilitatea de a participa la oricâte sesiuni parlamentare extraordinare ar fi necesare pentru legiferarea acestei strategii de bază pentru orice dezvoltare economică şi socială a ţării", a precizat Bode, într-o conferinţă de presă.
El a arătat că PDL mai solicită Cabinetului Ponta să prezinte cauzele "ce au dus la eşecul proiectului Nabucco", dar şi programele ce vizează energia pentru următorul exerciţiu financiar european 2014-2020.
Lucian Bode a făcut aceste precizări după ce a apreciat că Victor Ponta "arde gazul de pomană în fotoliul de premier" şi "se joacă cu focul atunci când vine vorba de securitatea energetică a României".
Cititi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












