Patru focare de COVID au apărut în două spitale intr-un judeţul din România, fiind vorba despre zeci de persoane infectate
Potrivit Direcţiei de Sănătate Publică Timiş, 4 focare COVID-19 sunt active şi se află în supraveghere epidemiologică în acest moment.
Focarele s-au îănregistrat la:
Spitalul Judeţean Timişoara - Chirurgie - 5 cazuri confirmate
Spitalul Judeţean Timişoara - Neurochirurgie I - 5 cazuri confirmate
Spitalul Judeţean Timişoara - Neurochirurgie II - 7 cazuri confirmate
Spitalului "Dr. Karl Diel" din Jimbolia - medicină internă - 8 cazuri confirmate.
Judeţul Timiş are, în ultimele 24 de ore, 394 cazuri noi COVID, dintre care 40 copii.
Judeţul are 4 cadre medicale confirmate.
Din cele 2.055 de decese totale, 2 sunt din ultimele 24 de ore.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












