O nouă tragedie în fotbal. Un jucător de doar 19 ani a fost ucis în urma unei altercaţii cu fanii unei echipe rivale
Clubul polonez KS Katowice a anunţat, marţi, prin intermediul unui mesaj postat pe site-ul oficial, trecerea în nefiinţă a fotbalistului Dominik Koszowski, în vârstă de 19 ani, care a decedat în urma unei altercaţii cu fanii unei echipe rivale.
Koszowski a fost transportat la spital, însă datorită rănilor grave suferite medicii nu l-au mai putut salva.
"Dominik Koszowski a fost un jucător puternic, determinat, mereu vesel şi cu o viziune pozitivă despre viaţă. Transmitem sincere condoleanţe prietenilor şi familiei îndurerate", au scris oficialii clubului polonez pe site-ul oficial.
CITEŞTE AICI INTEGRAL ARTICOLUL
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












