Muammar Kadhafi da vina pe Ben Laden pentru protestele din tara
Colonelul Muammar Kadhafi a acuzat manifestantii antiguvernamentali care sunt pe strazi de doua saptamani ca servesc interesele liderului Al-Qaida, Usama ben Laden.
Kadhafi i-a acuzat de asemenea pe Ben Laden si Al-Qaida ca manipuleaza tinerii, oferindu-le "pilule halucinogene".
Liderii tunisian si egiptean, detronati recent dupa manifestatiile de strada, au urmat un model similar, dupa al treilea discurs de condamnare a protestelor fugind din tara. Liderul libian a ajuns din ce in ce mai izolat, confruntat cu o opozitie care controleaza estul tarii si somat de Occident sa opreasca baia de sange. Comunitatea internationala, in frunte cu Italia, a afirmat ca se teme de o catastrofa umanitara, din cauza unui exod de proportii biblice care ar putea sa apara ca urmare a haosului de la granitele libiene.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












