Ministerul de Finanţe a atras 300 de milioane de lei de la bănci
Ministerul de Finanţe a atras joi 300 de milioane de lei de la bănci, cu dobânda de 3,28% pe an şi scadenţa în 2020.
Ministerul de Finanţe a redeschis o emisiune de titluri scadentă în octombrie 2020. La licitaţie au participat şapte dealeri primari.
Volumul total al cererii a fost de 1,02 miliarde de lei, din care ofertele competitive au totalizat 1,01 miliarde de lei, iar cele necompetitive 2,04 miliarde de lei.
Rata cuponului a fost de 2,30%, iar randamentul până la maturitate aferent preţului acceptat a fost de 3,29%.
Citiţi mai multe pe www.mediafax.ro.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












