Marius Copil: Federer m-a felicitat şi mi-a spus să ne pregătim împreună în Dubai
Revenit în ţară după parcursul senzaţional de la Basel, Elveţia, unde doar Roger Federer l-a putut opri din drumul spre trofeu, Marius Copil a dezvăluit mesajul-invitaţie primit de la marele campion elveţian la finalul partidei de duminică, 28 octombrie.
La finalul unei săptămâni pe care a început-o în calificările de la Basel, Marius s-a ales cu prima finală ATP 500 a carierei, a urcat până pe locul 60, iar satisfacţia şi mai mare vine din cuvintele rostite de Federer imediat după meci, când numărul 3 ATP l-a invitat să se antrenze împreună în Dubai, în pauza dintre sezoane: "Federer m-a felicitat pentru săptămâna pe care am avut-o şi mi-a spus să ne pregătim împreună în Dubai, pentru că va fi şi el acolo. Mi-a mai spus să continui aşa, pentru că îi place, şi, că dacă voi continua în acest stil agresiv, pot să bat mulţi adversari", a dezvăluit Copil, citat de site-ul telekomsport.ro.
Citiţi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












