GRAFICUL SĂPTĂMÂNII: Cum au plecat banii din Est
Faţă de ieşiri de capitaluri din băncile Europei Centrale şi de Est de 11,5 mld. euro în a doua jumătate a anului trecut, în primul trimestru din 2012 ieşirile s-au mai redus, la cca 1,7 mld. euro.
Analiştii UniCredit arată, în context, că România a avut parte de ieşiri semnificative de capitaluri, echivalente cu 1,2% din activele bancare şi de trei ori mai mari decât în a doua jumătate a anului trecut, un posibil factor favorizant fiind prezenţa semnificativă a băncilor greceşti în sistemul bancar românesc.

Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












