Glumele proaste ale mascatilor. Cum au descins cu sirenele pornite in Vama Botosani ca sa ofere flori doamnelor
Mascatii au descins din nou in vamile romanesti. De aceasta data tinta a fost vama Botosani. Dubele au intrat cu sirena si girofarul pornit, pe la 8 dimineata. Vamesii au inlemnit, convinsi ca dupa Siret si Albita, le-a venit randul si lor. Mascatii au coborat, unul cate unul, gata de interventie. Ultimul avea un brat de flori.
Marti dimineata, de 8 Martie, politistii de frontiera din trupele speciale au inconjurat mai multe masini care erau incolonate la punctele de trecere si au oferit flori femeilor. Cei mai speriati au fost vamesii, ne-au declarat surse din Politia de Frontiera: "I-a luat groaza cand ne-au vazut masinile cu girofar, pline cu mascati. Nu au apreciat actiunea. Nici nu le-am spus de ea, sa nu se desconspire. E primul an in care facem asta cu mascati, cu sirene. De obicei ofereau flori politistii din punctul de trecere a frontierei. Nu ar mai fi fost o surpriza pentru nimeni". Vamesii au intrat in cladirea lor. Politistii de frontiera, relaxati, cunosteau planul actiunii. Unii calatori erau si usor speriati. "Majoritatea erau moldovence, veneau in tara. Le-am oferit flori albe pentru ca baietii de la trupele speciale sunt in negru si lalele pentru ca e primavara", au mai spus politstii de frontiera .
Cititi mai multe pe www.gandul.info
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












