Fostul boxer Manny Pacquiao a devenit colonel în armata din Filipine
Pugilistul filipinez Manny Pacquiao, fost deţinător al centurii WBO la categoria semimijlocie, a anunţat, miercuri, că a devenit colonel în armata din ţara sa, informează BBC.
"Astăzi, mi-am susţinut cu succes lucrarea pentru a fi promovat în grad de colonel", a notat Manny Pacquiao într-o postare pe pagina sa de Twitter.
În vârstă de 38 de ani, Pacquiao a fost până acum locotenent colonel. Pugilistul face parte din armata filipineză de 11 ani.
Pacquiao, care este şi senator în Filipine, a pierdut în iulie centura WBO la categoria semimijlocie, după ce a fost învins de australianul Jeff Horn.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












