Conducerile companiilor Enel din România l-au înlocuit din funcţie pe directorul general
Conducerile companiilor Enel din România l-au schimbat din funcţie de Luca D'Agnese, directorul general al companiei, cu Toni Volpe, care lucrează în grupul italian de 10 ani.
"Consiliile de administraţie ale companiilor Enel din România s-au reunit pe 29 aprilie şi l-au numit pe Toni Volpe în calitate de membru şi preşedinte al acestora", a comunicat marţi Enel România.
Volpe va prelua miercuri funcţia se şef al Enel România.
Enel România cuprinde mai multe firme cu activităţi de producţie, distribuţie şi furnizare a energiei.
Cititi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












