Cine este omul are a muşcat un şarpe cobra până l-a ucis
Un nepalez care a fost muşcat de un şarpe cobra a muşcat la rândul său reptila până când aceasta a murit, relatează joi un cotidian local, citat de ediţia electronică a Business Insider.
După ce a fost muşcat de cobra în timp ce lucra pe culturile de orez, Mohamed Salmo Miya, în vârstă de 55 de ani, a urmărit şarpele, l-a prins şi l-a muşcat până l-a ucis, relatează Annapurna Post, preluat de Reuters. "Puteam să-l omor cu un băţ, dar am ales să îl muşc pentru că eram furios", susţine Miya. Omul locuieşte într-un sat situat la 200 de kilometri sud-est de capitala Nepalului, Kathmandu, şi a fost tratat la un dispensar din localitate. El nu va fi cercetat pentru fapta sa, dat fiind că şarpele cobra nu este o specie ocrotită de lege în Nepal.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












