Austria îi ameninţă pe vitezomani cu confiscarea maşinilor
O nouă lege din Austria permite autorităţilor să confişte şi să vândă autovehiculele celor care depăşesc limitele de viteză cu mult, chiar şi după prima abatere, notează Bloomberg. Noua politică este o veste extrem de bună pentru această ţară, unde numărul victimelor accidentelor rutiere s-a aflat în creştere în ultimii patru ani.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro











