Ameninţare cu bomba la sediul televiziunii publice din Germania. Clădirea a fost evacuată
Mai multe clădiri ale televiziunii publice din Germania au fost evacuate luni în urma unei ameninţării cu bomba, potrivit Reuters.
Ameninţarea a apărut luni dimineaţa.
Poliţia a evacuat şi verificat campusul ZDF din oraşul Mainz, utilizând şi câini special antrenaţi.
Oamenilor li s-a permis să se întoarcă în clădiri după două ore.
Autorităţile au evaluat ameninţarea primită prin e-mail şi au stabilit că nu există niciun indiciu privind un pericol concret, a transmis poliţia prin intermediul unui comunicat.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












