2016, un nou an record. Vânzările de smartphone-uri au crescut cu 25% în ianuarie, la aproape 300.000 de unităţi
Vânzările de smartphone-uri de pe piaţa locală au crescut în prima lună a acestui an cu 25%, la 271.000 de unităţi, faţă de 217.000 de unităţi în aceeaşi perioadă a anului 2015, un nivel apropiat de cel înregistrat în anii precedenţi doar în lunile de vârf din perioada de sărbători, şi mai mult decât media lunară a vânzărilor de mobile inteligente din 2015 - cel mai bun an de până acum pentru această industrie, conform unei cercetări de piaţă văzute de ZF.
Anul trecut pe piaţa din România s-au vândut în medie pe lună 263.083 de smartphone-uri, la nivelul întregului an fiind raportată oficial comercializarea a 3,15 milioane de unităţi, conform aceleiaşi surse.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












