Vladimir Putin vrea să meargă la New York, pentru sesiunea Adunării Generale ONU
Preşedintele Rusiei, Vladimir Putin, intenţionează să participe la sesiunea Adunării Generale a Naţiunilor Unite, care va începe la New York pe 15 septembrie, anunţă ministrul rus de Externe, Serghei Lavrov.
"Preşedintele Vladimir Putin intenţionează să participe la sesiunea Adunării Generale a ONU. Acesta este un eveniment major în istoria Naţiunilor Unite. Anul acesta marchează a 70-a aniversare a acestui forum, creat după victoria din cel de-al II-lea Război Mondial. Un număr mare de şefi de stat şi de guvern urmează să participe la reuniune. Şi preşedintele Rusiei intenţionează să participe la eveniment", a declarat Lavrov, citat de site-ul agenţiei TASS.
Vladimir Putin a participat la ceremonia inaugurală a sesiunii Adunării Generale ONU în anul 2005, la 60 de ani de la crearea Naţiunilor Unite. În ultimii ani, Serghei Lavrov a condus delegaţiile ruse la lucrările Adunării Generale ONU.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro











