Ucrainenii susţin că drone fabricate în China ar fi avariat clădirea consulatului chinez din Odesa
Ucrainenii susţin că drone fabricate în China au fost folosite în timpul atacului rusesc asupra Kievului din noaptea de joi spre vineri. De asemenea, oficialii ucrainenii spun că în mod ironic, în timpul atacurilor aeriene asupra oraşului Odesa, consulatul Chinei a fost avariat.
Ucraina susţine că drone construite în China au fost folosite în atacul rusesc asupra Kievului. Experţii au analizat resturile de pe teren şi au descoperit originea chineză a dronelor, potrivit Sky News.
Ministrul de externe al Ucrainei, Andrii Sybiha, consideră că Rusia continuă să extindă războiul prin utilizarea armelor iraniene şi chinezeşti.
Sybiha a mai spus că, în mor ironic, clădirea consulatului chinez din Odesa a fost una dintre obiectivele care au suferit daune în timpul recentelor atacuri ruseşti.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro













