Simona Halep a fost eliminată în optimile de finală de la Roland Garros
Simona Halep (locul 6 în clasamentul WTA) a fost eliminată în optimile de finală ale turneului de la la Roland Garros de către australianca Samantha Stosur, numărul 24 mondial, scor 6-7, 3-6, după un meci care a durat o oră şi 46 de minute şi s-a întins pe trei zile.
Meciul dintre Simona Halep şi Samatha Stosur a început duminică şi a fost întrerupt de mai multe ori din cauza ploii. Favorita numărul 6 de la Roland Garros a început mai bine partida şi a condus cu 5-3, dar jocul a fost întrerupt. La reluare, australianca a fost mult mai agresivă, a preluat controlul meciului, a egalat la cinci şi a trimis apoi setul în tiebreak. Halep a comis foarte multe greşeli şi a cedat cu 7-0.
Citiţi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












