Selfie, recunoscut drept o tulburare mintală. Când suferi de SELFITIS
Afecţiunea se numeşte „selfitis”.
Crearea autoportretelor prin fotografiere, cel mai des pentru a fi postate pe reţele de socializare, este o tulburare mintală, potrivit unui studiu.
Afecţiunea se numeşte „selfitis” şi este definită ca dorinţa obsesiv-compulsivă de a face fotografii cu sine însuşi şi de a încărca fotografiile în reţele de socializare drept modalitate de a compensa lipsa de stimă de sine.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












