S-A TERMINAT. Vestea şoc a venit ASTĂZI: Guvernul Dăncilă „A OMORÂT bursa de la Bucureşti. Toţi indicatorii arată RECESIUNE”
Senatorul PNL Florin Cîţu a declarat, miercuri, că bursa fiind în picaj cu 7% în urma anunţului ministrului Finanţelor Eugen Teodorovici a ordonanţei de urgenţă prin care Guvernul le impune băncilor o „taxă pe lăcomie”.
„Bursa deja pică cu 7%. Până la sfârşitul zilei putem să vedem 20% scădere. Teororovici a omorât bursă de la Bucureşti. Toţi indicatorii arată recesiune după prezentarea ordonanţei care omoară sectorul privat şi readuce socialismul în România”, a scris Florin Cîţu pe Facebook.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












