Roger Federer, eliminat în sferturile de finală de la US Open
Roger Federer (3 ATP) a fost eliminat în sferturile de finală ale turneului de la US Open, miercuri dimineaţă, după ce a pierdut contra bulgarului Grigor Dimitrov (78 ATP), scor 6-3, 4-6, 6-3, 4-6, 2-6.
Înainte de US Open, Dimitrov traversa o formă nefastă, câştigând doar unul dintre cele opt meciuri anterioare din circuitul ATP. Totuşi, bulgarul a reuşit surpriza şi l-a învins pe Federer, revenind de două ori după ce a fost condus la seturi. Partida s-a încheiat după aproximativ trei ore şi opt minute.
De asemenea, Dimitrov nu îl învinsese niciodată pe Federer în ultimele şapte întâlniri directe. În urma calificării în semifinale, acesta a obţinut cea mai bună performanţă din carieră la US Open.
Citiţi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Urmează Gala Business Magazin Tineri Manageri de Top
16 iunie, ora 18:00
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro













