Problema simplă pe care trebuie să o rezolve elevii la şcoală şi care le-a pus capac şi celor mai educate persoane. Voi reuşiţi să vă daţi seama?
Elevii români au înregistrat, din nou, o performanţă foarte slabă la evaluările internaţionale PISA (acronimul pentru The Programme for International Student Assessment), astfel că, pe scala generală de ştiinţă, România a avut un scor mediu de 435 de puncte în 2015, ocupând poziţia 48 din 70 de ţări participante.
În acelaşi timp, media ţărilor care au participat la aceste testări a fost de 493 de puncte. De ce nu reuşesc elevii români să-şi îmbunătăţească rezultatele în testările internaţionale?
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












