Piedone vizat de DNA. Percheziţii au loc în mai multe locuri din Mamaia, Bragadiru şi Sinaia -surse
Procurorii DNA fac marţi dimineaţă percheziţii în mai multe locuri din Mamaia, Bragadiru şi Sinaia. Operaţiunea îl vizează pe Cristian Popescu Piedone, şeful Protecţiei Consumatorilor, aşa cum susţin surse citate de Info Sud-Est şi G4Media.
Sursele susţin că Piedone ar fi divulgat informaţii care nu erau destinate publicităţii unui operator economic. Practic, firma ar fi fost informată de un control care urma să fie făcut de reprezentanţii ANPC.
Procurorii fac percheziţii la Bragadiru, la reşedinţa lui Piedone, dar şi la Sinaia, unde se află sediul firmei.
De asemenea, procurorii au ajuns la complexul rezidenţial din Mamaia Nord unde este cazat şeful Protecţiei Consumatorilor, mai transmit sursele.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro













