Ministerul Finanţelor a atras 410 milioane lei de la bănci, cu scadenţa în 2023
Ministerul Finanţelor a redeschis o emisiune de titluri scadentă în iunie 2023 şi s-a împrumutat cu 110 milioane lei peste volumul de 300 milioane lei programat, la o dobândă anuală de 4,27%.
La licitaţie au participat şapte dealeri primari. Volumul total al cererii a fost de 681 milioane lei, din care ofertele competitive au totalizat 523 milioane lei, iar cele necompetitive 158 milioane lei.
Rata cuponului a fost de 4,25%, iar randamentul până la maturitate aferent preţului acceptat a fost de 4,30%.
Citiţi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












