Incendiu la Spitalul Colentina: opt pacienţi evacuaţi după ce un boiler a luat foc
Pompierii bucureşteni au intervenit de urgenţă joi la Spitalul Colentina, unde un boiler electric de la subsol a luat foc. Opt pacienţi au fost evacuaţi preventiv.
„În urma unui apel prin numarul unic 112, mai multe echipaje de salvatori ale ISU Bucureşti Ilfov au fost alertate pentru a interveni în cazul unui incendiu produs intr o clădire a Spitalului Colentina din Capitală. La ajungerea pompierilor s-a constatat că arderea s-a manifestat la subsolul clădirii, la un boiler electric. La acest moment incendiul este lichidat, procedându-se la ventilarea spaţiilor inundate cu fum”, transmite DSU.
Au fost evacuaţi 8 pacienţi, fără probleme medicale.
Se intervine cu 10 autospeciale de stingere, 5 ambulanţe SMURD, 1 ambulanţă de terapie intensivă mobilă SMURD, 1 descarcerare, 1 autoscară şi Grupul Special de Salvatori.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












