Guvernul kuwaitian a demisionat
Guvernul din Kuwait şi-a prezentat joi demisia, anunta ministrul de stat responsabil de Afacerile Cabinetului, Rudhan al-Rudhan, citat de agentia oficiala Kuna.
"Guvernul kuwaitian si-a prezentat demisia in cursul unei sesiuni extraordinare", a declarat ministrul. Demisia intervine dupa ce deputatii au cerut audierea vicepremierului responsabil de Afaceri Economice, a ministrului de Externe si a ministrului Informatiilor, toti membri ai familiei Al-Sabah, aflata la putere in Kuwait.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












